22.03.17

V Getragu po požiari rýchlo obnovili výrobu

Foto: Veronika Janušková

Hasiči zasahovali v kechneckom priemyselnom parku v pondelok pred polnocou. Horelo v hale spoločnosti Getrag Ford Transmissions.

Oheň sa podarilo uhasiť bez vážnejších následkov, výroba po krátkom prerušení pokračuje. Potvrdili to aj zamestnanci, ktorých sme zastihli včera popoludní opúšťať továreň. 

Opísali, že oheň vzplanul v zadnej časti budovy, v priestoroch, kde sa prijíma tovar. V prevádzke pracovalo 280 ľudí, ktorých po vypuknutí požiaru evakuovali. „Bola nejaká porucha na mašine,“ povedal jeden zo zamestnancov. „Hore to bolo prepálené, lebo to bolo z nerezu,“ vravel ďalší. 

Do spálených priestorov nás nevpustili, vyšetrovanie požiaru dokazovali prítomní hasiči. / foto: Veronika Janušková
Do spálených priestorov nás nevpustili, vyšetrovanie požiaru dokazovali prítomní hasiči. / foto: Veronika Janušková

Podľa informácií operačného strediska košických hasičov sa plamene objavili na technologickom zariadení, a to odsávačke pár a plynov od vypaľovacích pecí. „Plamene chlapi uhasili veľmi rýchlo, pomohlo aj automatické hasiace zariadenie, ktoré tam bolo nainštalované,“ povedal operačný dôstojník. 

Hasiči museli zasahovať v dýchacích prístrojoch. Priestor vyvetrali, skontrolovali termokamerou a o pol druhej mohla byť výroba obnovená. „Na zariadení veľká škoda nevznikla, ale straty zapríčinené zastavením výroby odhadol podnik na približne stotisíc eur.  Príčiny vzniku požiaru sa ešte zisťujú,“ uviedol operačný dôstojník.

Podnik mlčí  

Gertrag do uzávierky stanovisko neposkytol. Nedovolil ani návštevu obhorených priestorov.

Getrag Ford Transmissions patrí k najväčším zamestnávateľom v priemyselnom parku Kechnec. Pracuje pre neho okolo tisíc ľudí. Pri Košiciach vybudoval moderný výrobný závod na výrobu motocyklových a automatických dvojspojkových prevodoviek do automobilov. Závod spustil výrobu motocyklových prevodoviek v novembri 2006 a prevodoviek do áut v októbri 2007. 

Vláda podnik podporila investičnými stimulmi vo výške viac ako 50 miliónov eur. 

(SUL, FER)
Foto: veja

Čítajte viac: poziar

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím