19.10.20

V hniezde záchrany v Košiciach našli chlapčeka

Foto: unlp

V sobotu (17. 10.) popoludní sa na Neonatologickom oddelení v areáli na Rastislavovej 43 rozozvučala signalizácia oznamujúca, že do hniezda záchrany bolo vložené dieťa. Bol to chlapček, ktorému bola okamžite poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť. 

Dieťatko sa našťastie teší dobrému zdraviu. Primárka Neonatologického oddelenia UNLP Košice Iveta Kostelníková uviedla, že bábätko hneď merali, vážili a spísali všetky potrebné údaje. Dodáva, že bolo oblečené v čistom oblečení a nenachádzal sa pri ňom žiaden odkaz

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

„Urobili sme základné odberové vyšetrenia, ako napríklad krvný obraz, biochémiu aj výter na ochorenie COVID-19, ktorý bol negatívny. Jeho klinický stav je dobrý, aj keď má miernu novorodeneckú žltačku,“ povedala primárka.

Chlapček mal pri preberaní 3 090 gramov a 50 centimetrov. Pekne papká a teší sa na nový domov.  

Foto: unlp
Foto: UNLP

Má len jeden týždeň

Po prvotnom vyšetrení dieťatka zdravotníci určili aj predpokladaný dátum narodenia. „Ten bol určený na 12. októbra 2020, pretože bábätko má ešte zaschnutý pupočník a taktiež aj novorodeneckú žltačku,“ dodala primárka.

Po nájdení bábätka zdravotníci kontaktovali sociálnu sestru, ktorá následne postúpila túto informáciu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a matričnému úradu. Úrad bude teraz zodpovedný za umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťatko späť, v prípade záujmu musia komunikovať so spomínaným úradom.  

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac

Ide už o 18 dieťa v Hniezde záchrany UNLP Košice 
Hniezdo záchrany u nás funguje od roku 2005. Spolu tu zatiaľ matky či iní rodinní príslušníci  priniesli 18 detí, z toho 12 chlapcov a 6 dievčat. Naposledy sa tak stalo v máji, konkrétne 20. mája 2020. Vtedy v hniezde objavili zdravého chlapčeka.     

 

 

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím