16.09.18

V Hornáde sa utopili dvaja muži

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

K tragédii došlo v nedeľu popoludní v Košiciach na rieke Hornád, kde sa utopili dvaja rybári. Z vody vytiahli už len ich bezvládne telá.

K nešťastiu došlo krátko pred 12.45 hod. neďaleko splavu do rieky. Podľa polície za doposiaľ presne nezistených okolností a príčin najprv spadol do vody 52-ročný Košičan. V snahe zachrániť ho za ním skočil 64-ročný muž z Košíc, obaja sa však utopili. 

reklamná správa
   

„Policajt, ktorý bol v čase osobného voľna taktiež na rybačke, okamžite privolal pomoc všetkých záchranných zložiek a z vody vytiahol jedného z mužov. Jeden z členov zasahujúcich hliadok, ktoré prišli na miesto, skočil do vody a vytiahol druhého muža. Bohužiaľ, aj napriek poskytnutej prvej pomoci privolaná zdravotná služba skonštatovala smrť,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.    

Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím