29.08.20

V Košiciach auto zrazilo chodkyňu, zraneniam na mieste podľahla

ilustračná foto: Veronika Janušková

Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v piatok (28. 8.) v noci v košickej mestskej časti Šaca, zomrela 50-ročná chodkyňa. Podľa doterajších zistení polície žena krátko po 22.00 hod. vbehla do jazdnej dráhy osobného vozidla zn. Toyota, ktoré išlo po Buzinskej ulici smerom na Poľov.

Auto viedol 36-ročný vodič z okresu Košice-okolie. „Chodkyňa prechádzala cez cestu mimo priechodu pre chodcov, pričom sa pravdepodobne nepresvedčila, či môže vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel cez vozovku bezpečne prejsť, a na oblečení nemala žiadny reflexný prvok. Chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela vážne zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahla,“ informovala v sobotu košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Požitie alkoholu u vodiča polícia nezistila. To, či bola chodkyňa pod vplyvom alkoholu, bude zisťované pri pitve.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti tragickej udalosti, ako aj presná príčina nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

(TASR)

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím