29.11.18

V Košiciach odvolajú šéfov mestských podnikov

ilustračné foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ

Poslanci nového mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 10. decembra, začnú pracovať od prvého dňa. Okrem zloženia sľubu a slávnostnej časti je pripravená aj pracovná.

Pracovná časť zastupiteľstva bude pozostávať aj z volieb členov mestskej rady, zriadenia komisií, voľby ich členov a predsedov. Noví poslanci sa budú zaoberať aj zmenami v mestských podnikoch a úpravou rokovacieho poriadku. Program zastupiteľstva zverejnilo mesto vo štvrtok na svojej webstránke. 

reklamná správa

Vypíšu výberové konania

O svoje miesta príde generálny riaditeľ Dopravného podniku Richard Majza, riaditeľ (poverený) Bytového podniku Róbert Ujpál a riaditeľ Tepelného hospodárstva Štefan Kapusta. Mestské zastupiteľstvo poverí nového primátora Jaroslava Polačeka, aby vyhlásil výberové konania na miesta riaditeľov týchto troch podnikov. 

Prídu nové tváre

V Dopravnom podniku poslanci majú v pláne odvolať členov predstavenstva Richarda Majzu, Martina Petruška a Juraja Krempaského. K zmenám dôjde aj v dozornej rade podniku, o miesta prídu Stanislav Kočiš, Dušan Petrenka a Ján Dečo.

V Bytovom podniku okrem Ujpála odvolajú členov dozornej rady Annu Jenčovú, Cyrila Betuša a Ľubicu Blaškovičovú. Z dozornej rady Tepelného hospodárstva zase odídu Juraj Briškár, Andrej Sitkár a Lenka Kovačevičová. V prípade všetkých troch spoločností poslanci navrhnú aj mená nových členov predstavenstva a dozorných rád.

Starého nahradí nový

Primátor Polaček sa stane členom predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Doteraz tam pôsobil Petruško. Odtiaľ odíde aj člen dozornej rady Igor Sidor. Zmeny sa dotknú aj občianskeho združenia Košická aréna. Zo správnej rády odídu Petruško a Ján Mitterpark. Jedného nahradí Polaček, ktorý sa stane zároveň aj II. viceprezidentom združenia. Z dozornej rady bude odvolaný Jozef Andrejčák.

Hlas pre občana
Meniť sa bude aj rokovací poriadok tak, aby priestor mohli dostávať aj bežní Košičania. Poslanci majú schváliť takzvané „slovo pre verejnosť“, v tomto bode na mestských zastupiteľstvách budú môcť vystúpiť občania. Malo by to byť vždy okolo 12. hodiny, pričom dĺžka jedného príspevku je stanovená na päť minút a celý proces potrvá polhodinu.

reklamná správa

Generálny riaditeľ DPMK Richard Majza zrejme skončí sám

Viac k téme

16.11.18
Generálny riaditeľ DPMK Richard Majza zrejme skončí sám

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím