14.05.19

V Košiciach opäť poriadne fúka

foto: Veronika Janušková

Silný severný vietor od začiatku týždňa trápi Košičanov. Kvôli nemu bola uzavretá aj oficiálna fanzóna 2019 IIHF MS v Kulturparku.

V utorok sa vietor podpísal aj na stromoch na Národnej triede, kde hrubý konár spadol na troleje. Na mieste zasahovali okrem hasičov aj policajti, ktorí museli odkloniť dopravu. 

Vietor s priemernou rýchlosťou 55 km/h dosahoval v nárazoch až 85 km/h. Podľa informácií SHMÚ táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Preto meteorológovia vydali aj výstrahu. Takáto rýchlosť je v tomto ročnom období bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Výstraha platí až do polnoci.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

(JV)

Čítajte viac: kosice pocasie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím