13.09.17

V Košiciach postavia takmer 900 bytov!

Vizualizácia: ctrgroup.cz

Česká investičná skupina CTR prostredníctvom svojej slovenskej dcérskej spoločnosti VSH development v celkom troch na seba nadväzujúcich projektoch v širšom centre Košíc postaví v najbližších rokoch celkom 881 bytov a k tomu navyše približne 12 000 m² maloobchodných a administratívnych plôch.
 
VSH development zastupuje všetky developerské projekty skupiny CTR v Košiciach. Odkúpila rozľahlé pozemky v širšom centre mesta pre výstavbu bytových domov s približne 350 bytmi a supermarketom v projekte. Pozemky sa nachádzajú medzi ulicami Alvinczyho a Bellova, približne desať minút chôdze od Hlavnej ulice i historických dominánt východoslovenskej metropoly. Územným plánom sú pozemky určené k prevažne bytovej výstavbe. V súčasnosti CTR pracuje na dokumentácii pre územné rozhodnutie. Spoločnosť by chcela začať stavať do dvoch rokov. Autorom urbanistickej koncepcie je renomovaný košický architekt Juraj Koban, ktorý s CTR dlhodobo spolupracuje aj na ďalších projektoch.

Rezidenčný komplex, ulice Alvinczyho a Bellova. Vizualizácia: ctrgroup.cz
Rezidenčný komplex, ulice Alvinczyho a Bellova. Vizualizácia: ctrgroup.cz

V Košiciach už stavajú 531 bytov

Skupina CTR je v súčasnosti pravdepodobne najväčším developerom v Košiciach. Vo výstavbe má aktuálne 531 bytových jednotiek, zhruba 4 000 m² maloobchodných priestorov a približne 7 000 m² kancelárskych priestorov. Vlajkovou loďou skupiny je najväčší a tiež najpredávanejší projekt realizovaný v jednej etape na celom Slovensku, bytový areál Rezidencia pri radnici priamo v centre mesta s takmer 390 bytmi, privátnym zeleným átriom a supermarketom. Pol roka pred dokončením sú predané už štyri pätiny bytov.

Rezidencia pri Radnici, Košice. Vizualizácia: ctrgroup.cz
Rezidencia pri radnici, Košice. Vizualizácia: ctrgroup.cz

Koncept nadštandardného nájomného bývania

Na konci prvého polroka 2017 začala CTR výstavbu multifunkčného komplexu Business Centre Košice III, ktorý nadväzuje na pôvodné business centrum. Spolu s ním a Steel arénou vytvorí novú architektonickú dominantu a pomyselnú vstupnú bránu do centra Košíc pri príchode od letiska. Business Centre Košice III pozostáva z 3 200 m² pre maloobchod, 7 000 m² moderných administratívnych plôch a celkom 141 bytov, ktoré ale v tomto projekte CTR neplánuje predávať, chce ich zariadiť a trhovo prenajímať. Dokončenie projektu je naplánované na druhý polrok 2019.

Polyfunkčný objekt BCK III, Košice. Vizualizácia: ctrgroup.cz
Polyfunkčný objekt BCK III, Košice. Vizualizácia: ctrgroup.cz


 „Košice sú univerzitné mesto a hospodárske centrum východného Slovenska. Po vzore už osem rokov úspešne fungujúceho areálu Albertov Rental Apartments v Prahe a tento rok otvoreného komplexu Residenz am Zwinger v Drážďanoch chceme koncept nadštandardného nájomného bývania s doplnkovými službami pod značkou našej skupiny preniesť aj do Košíc,“ vysvetľuje Ján Horváth, riaditeľ divízie Real Estate v CTR group a zároveň predseda predstavenstva dcérskej spoločnosti VSH development.

Residenz am Zwinger, Drážďany. Vizualizácia: ctrgroup.cz
Residenz am Zwinger, Drážďany. Vizualizácia: ctrgroup.cz

„Zahrnutie jedného z našich košických projektov do nášho dlhodobého nájomného portfólia je logickým dôsledkom diverzifikácie rizika a alokácie voľného kapitálu. Počas piatich až siedmich rokov dokončíme v centre a širšom centre mesta takmer 900 bytov a 12 000 metrov štvorcových komerčných plôch. To nie je na štvrťmiliónové mesto vôbec málo, a to ani v dnešnej dobe rekordného dopytu,“ upozorňuje Ján Horváth, ktorý okrem iného stál pri zrode úspešného nájomného areálu v Prahe na Albertove.

(CTR, BL)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím