08.10.18

V Košiciach by sa opäť mali stavať byty

ilustračná foto: TASR

Výstavbu okolo 400 bytov a kultiváciu okolia medzi mestskými časťami (MsČ) Košice-Sídlisko KVP a Košice-Západ avizuje na trojhektárovom pozemku investor K. M. Trade.

Ako uviedol konateľ spoločnosti Miroslav Kacej, projekt vzíde z medzinárodnej urbanistickej súťaže architektov. S výstavbou by sa mohlo začať približne o dva roky.

Podľa Kaceja je projekt v prípravnom štádiu, riešenie územia majú vyhodnocovať odborníci. „Máme už nejaké požiadavky na architektov, napríklad, že minimálne polovicu územia musí tvoriť park, kde budú detské ihriská, športoviská či pobytové relaxačné zóny,“ povedal s tým, že v blízkosti Wuppertálskej ulice je aktuálne neudržiavaná zeleň. Úvodné výsledky súťaže budú podľa jeho slov známe v prvých mesiacoch nasledujúceho roka.

„Po vyhodnotení návrhov od architektov budeme chcieť zvolať v MsČ stretnutie s občanmi a predostrieť im návrh. Do projektu plánujeme zapojiť aj verejnosť,“ povedal.

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac
 

Petícia na Idanskej 

Jedným z dôvodov je podľa Kaceja aj petícia, ktorú obyvatelia spísali proti podobnému plánovanému projektu rovnakého investora na Idanskej ulici v Košiciach. Ako potvrdil, aj tento pozemok pôvodne patril mestu a územný plán takúto výstavbu povoľuje. „Občianska verejnosť sa možno bude môcť zapojiť aj prostredníctvom ankety, aby sa vyjadrila, ktorý projekt sa jej najviac páči,“ dodal s tým, že má ísť o verejne prístupné územie, respektíve nemá slúžiť len obyvateľom plánovaných novostavieb bytových domov.

Kacej celkovú výšku investície nateraz nevie odhadnúť. „Ešte nemáme plány, projekty, presný počet bytov ani rozsah občianskej vybavenosti. Hovoríme však o desiatkach miliónov eur,“ dodal.

reklamná správa

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím