05.12.18

V Košiciach sa začali Rozprávkové Vianoce

foto: Iveta Vaculová

Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici sa v stredu podvečer začal program košických Rozprávkových Vianoc. Zároveň sa v centre mesta začali vianočné trhy.    

Novou dominantou na centrálnom námestí je 17-metrový sviatočne vyzdobený vianočný strom. Rozsvietila ho malá Svetluška na rukách novozvoleného primátora Jaroslava Polačeka. Nechýbali ani Mikuláš s darčekmi v sprievode anjela a čerta. Davu ľudí sa z pódia prihovoril aj nový prezident U.S. Steel Košice James E. Bruno. Hlavným hosťom otváracieho programu bola speváčka Celeste Buckingham.    

reklamná správa
 

Výzdoba

Súčasťou výzdoby bude aj tento rok drevený vyrezávaný Betlehem na pódiu pri Dolnej bráne, adventný veniec pri Urbanovej veži s novými sviecami či svietiace rybičky v hrajúcej fontáne. K novinkám patria veľké svetelné sane ťahané jelenčekmi pred Historickou budovou Štátneho divadla. Okrem Hlavnej je tento rok sviatočne vyzdobená aj priľahlá Biela ulica. Pestrý program Košických rozprávkových Vianoc potrvá do 23. decembra, vystúpi v ňom celkovo zhruba 1 110 účinkujúcich.

Centrálne pódium je pri soche Immaculata, adventné programy sa budú odohrávať na pódiu pri Dolnej bráne. Vianočný koncert mesta Košice zaznie 16. decembra v historickej radnici, predstavia sa Martin Chodúr, Mirka Partlová či Lady Colors. Záverečný koncert bude 23. decembra, to najlepšie z hudobných 90. rokov zaspievajú skupina Maduar a Ivanna Bagová. Vianočné trhy s piatimi desiatkami stánkov sú k dispozícii návštevníkom od 9.00 do 22.00 hod.

reklamná správa

Anjelska kapustnica či Primátorský punč

Súčasťou je tradične aj Anjelska kapustnica či Primátorský punč, z ktorého výťažok poputuje na charitatívne účely pre štyri vybrané organizácie. Svoj charitatívny stánok má opäť aj košická hutnícka spoločnosť.    

Oslavy príchodu nového roku odštartuje 31. decembra detský Silvester. Program veľkého Silvestra s polnočným ohňostrojom bude v štýle hudobno-tanečnej šou, predstavia sa napríklad Peter Bič Project, Lucie & Wanastowi Vjecy revival či ľudová hudba Stropkoviani.


Foto: Iveta Vaculová
(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím