13.09.19

Košickou MHD sa bude dať cestovať týždeň zadarmo

ilustračné foto: Veronika Janušková

Aj tento rok sa mesto Košice zapojí do Európskeho týždňa mobility, ktorý bude od 16. do 22. septembra. 

Ako informovalo mesto Košice na svojej webovej stránke, cieľom je motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, čím by sa znížilo množstvo vypúšťaných emisií do ovzdušia a zlepšila sa jeho kvalita.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac
 

Na „vodičák“ zadarmo

Na rozdiel od minulosti nebude bezplatné cestovanie v prostriedkoch MHD počas týždňa mobility viazané na platný technický preukaz od automobilu.

„V týždni od 16. do 22. septembra podporí DPMK myšlienku ochrany životného prostredia tým, že premiérovo umožní bezplatné cestovanie všetkým vodičom a vodičkám s platným vodičským preukazom. Zároveň všetci bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú vodičský preukaz, budú môcť v nedeľu 22. septembra, cez Svetový deň bez áut, cestovať v MHD zadarmo. Bezplatné cestovanie sa týka aj vozidiel nočných liniek,“ dodalo mesto. 

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím