04.01.19

Fantázii sa medze nekladú: Aj takéto mená dostali košickí novorodenci

ilustračná foto: pexels

 AKTUALIZOVANÉ 

V košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) sa v minulom roku narodilo spolu 3 056 detí.

Chlapcov prišlo na svet 1555, dievčat o pár desiatok menej - 1 501.

„V porovnaní s predchádzajúcim rokom, kedy sa u nás narodilo 3 098 detí, sme zaznamenali mierny pokles. Z pôrodnice si 69 mamičiek domov odnieslo dvojičky, jedna dokonca trojičky. Prevládali spontánne pôrody, ktorých bolo 1 936, celkový počet pôrodov bol 2984,“ informovala v piatok hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.

reklamná správa

Nezvyčajné mená

Medzi menami novonarodených chlapcov dominovali Jakub, Oliver a Michal, pri dievčatách prevažovali Sofia, Viktória a Emma.

„Aj tento rok mamičky pre svoje ratolesti vybrali tiež nezvyčajné mená ako Achiles, Živko, Amina, Corrado, Levente, Salim, Shanel, Lada či Lesana,“ dodala Stašková. V hniezde záchrany v areáli nemocnice sa v minulom roku našlo jedno dieťatko.

reklamná správa

V Šaci sa vlani narodilo 1 808 detí 

Spolu 1808 detí sa narodilo počas uplynulého roka v Nemocnici Košice-Šaca. Informovala Lucia Kočková zo spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu prevádzkuje. „Rok 2018 ovládli chlapci, narodilo sa ich 939, dievčat 872. Dvojčatá sa vypýtali na svet v našej pôrodnici 28-krát,“ spresnila.

Podľa jej slov boli vlani v šačianskej nemocnici veľmi populárne mená Sofia, Adela, Sebastián či Samuel. V prípade neštandardných mien zazneli dievčenské mená Salome a Dalma.

„Štedrý deň uplynulého roka sa na svet vypýtalo v Šaci päť novorodeniatok a rodičia si už svoje vianočné deti užívajú doma. Silvestrovský deň sa na pôrodnej sále niesol v znamení osláv od rána až do večera a na svet pomohli lekári až desiatim detičkám, medzi ktorými sú aj dvojčatá Adelka a Kamilka“, dodala Kočková.

V pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca sa ročne narodí takmer 2 000 detí.

(TASR, ROČ)

reklamná správa

Čítajte viac: deti unlp kosice

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím