09.04.19

V košickej Steel Aréne držali rukojemníkov

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

V košickej Steel Aréne je dnes rušno. Policajti tam pred blížiacimi sa MS v hokeji absolvujú cvičenie, pri ktorom simulujú útok teroristov, ktorí vo vnútri držia rukojemníkov.


Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ Lenka Ivanová, jednotlivé zložky Policajného zboru (PZ) SR mali v Košiciach od nedele (7. 4.) cvičenia, dôvodom boli blížiace sa majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktorých dejiskom bude aj Steel Aréna.

„Dnes sa uskutočnila druhá fáza cvičenia C. T. Steel 2019 s názvom „Útok“, počas ktorej jednotlivé zložky PZ precvičovali postup pri teroristickom útoku. Na tomto cvičení sa spolupodieľali útvary NAKA, špecializované policajné útvary, útvar špeciálnej prokuratúry a útvary v pôsobnosti KR PZ v Košiciach,“ uviedla.

Prvá fáza uvedeného cvičenia bola podľa jej slov zameraná na operatívno-pátraciu činnosť služieb kriminálnej polície a NAKA.


Foto: Veronika Janušková
(TASR, HUN)

reklamná správa
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím