10.11.18

V košickom Starom Meste prebiehajú voľby bezproblémovo

foto: Iveta Vaculová

V košickej mestskej časti (MsČ) Staré Mesto zatiaľ prebiehajú sobotňajšie komunálne voľby bezproblémovo. Potvrdili to predsedovia okrskových volebných komisií. Staromešťania odovzdávajú svoj hlas spolu v 19 volebných miestnostiach.

Ako uviedla predsedníčka okrskovej volebnej komisie okrsku číslo 14 Karolína Morvayová, zapísaných je tu 860 voličov. „Najväčší nával bol tesne pred obedom, kým boli otvorené obchody, potom to trošku utíchlo,“ povedala s tým, že vo večerných hodinách evidujú nižšiu účasť. „Pre nás vo volebnej komisii je to oddychovejšie,“ dodala.

Starší voliči 

Podľa jej slov chodia voliť prevažne starší voliči. „Mali sme však aj prvovoličov, ktorých si pamätám zo školy. Som hrdá na to, že chodia voliť aj moji spolužiaci. Prichádzajú väčšinou v sprievode rodičov. Voliť chodili i celé rodinky, aj trojgeneračné,“ spresnila 19-ročná Morvayová.

Ako dodala, členovia volebnej komisie voličom pripomínajú spôsob voľby, keďže dostávajú štyri hlasovacie lístky, prostredníctvom ktorých si vyberajú z kandidátov na post primátora, mestských poslancov, ale aj na post starostu MsČ a miestnych poslancov. Do priestorov Gymnázia Milana Rastislava Štefánika, kde sú zriadené tri volebné okrsky, prišiel svoj hlas odovzdať aj Laco Hromiak. „Ja chodím voliť preto, aby boli zvolení moji kandidáti a nie tí, ktorých nechcem,“ povedal.

Podľa neho sú najdôležitejšie parlamentné voľby, komunálne považuje za veľmi dôležité pre Košice. Ku dňu vyhlásenia volieb mala MsČ Staré Mesto 21 215 obyvateľov.

(TASR, JH)

reklamná správa
DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím