02.06.18

V Krásnej vystavujú bábiky

foto: Veronika Janušková
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať článok:

Zaspomínať si na svoje detské časy, alebo ukázať svojim deťom, ako sa kedysi hrali ich rodičia, môžete vo vynovenom kaštieli v mestskej časti Košice - Krásna.

Od dnes až do 7. júla si tam môžete pozrieť nádhernú zbierku bábik Ingrid Antalovej. Výstavu zorganizovala mestská časť.

Ingrid Antalová je rodáčkou z obce Krásna nad Hornádom a doma má zbierku asi 200 bábik. „Hoci najcennejšie sú originálne kúsky, s ktorými sa nikto nehral a sú aj v originálnej škatuli, ja mám najradšej také, ktoré si už niečo zažili. Zaoberám sa ich rekonštrukciou, spolu s rodinou im šijeme alebo háčkujeme nové šaty a celkovo ich dávame do poriadku,“ hovorí zberateľka, ktorá dúfa, že raz túto zbierku zdedí niekto z rodiny a bude ju ďalej zveľaďovať.

reklamná správa

Okrem bábik v šatočkách môžete na výstave vidieť niektoré oblečené v kroji, ale aj v špeciálnych odevoch. Usmieva sa tam napríklad pionierka, iskrička či mníška. Súčasťou výstavy sú aj detské hrkálky, kočíky ale aj pár hračiek, s ktorými sa hrali chlapci.

Výstava je otvorené denne, v pondelok, stredu a piatok od 10. do 13. hodiny, v utorok a vo štvrtok od 14. do 17. hodiny a cez víkend od 16. do 18. hodiny. Vstupné je zadarmo.


foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: vystava deti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím