17.10.20

V Kysaku odstraňujú následky povodne, viacero chát je stále neprístupných

zdroj: TASR

Po tohtotýždňovej povodni realizujú v Kysaku v okrese Košice-okolie čistiace práce.

Podľa starostu Ľubomíra Krajňáka sa naplno rozbehnú po tom, ako voda úplne opadne a studne budú nad jej hladinou. Predpokladá, že následky záplav budú odstraňovať ďalšie dva až tri týždne.

„Voda klesla zo 440 centimetrov na 330, čiže asi o meter a pol. V jednej lokalite sa stále nedá dostať do chát, v ďalších štyroch to už nie je problém. V záhradkárskych lokalitách máme 75 chát, z toho 21 je z cesty stále neprístupných,“ povedal s tým, že rozmiestnili kontajnery, do ktorých obyvatelia vyhadzujú zatopený nábytok.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Aktuálne spolu s dobrovoľnými hasičmi a piliarmi odčerpávajú vodu z pivníc či sprejazdňujú cesty odstraňovaním popadaných a naplavených stromov.

V uplynulých dňoch zasiahol celé územie Slovenska intenzívny dážď, ktorý spôsobil na viacerých miestach rozsiahle povodne. V Kysaku naďalej platí tretí stupeň povodňovej aktivity, vyhlásili ho v utorok (13. 10.) večer.

Následne došlo k vybreženiu sa Hornádu, ktorý zaplavil desiatky nehnuteľností v chatových lokalitách v katastri tejto obce.

Aktuálne zábery z Ružína si môžete pozrieť v tomto videu: 

zdroj video: youtube/Tomáš360

Vrtuľníky monitorujú povodie Hornádu

Viac k téme

16.10.20
Vrtuľníky monitorujú povodie Hornádu

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Foto: TASR 
(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím