13.10.18

V Margecanoch bude opäť fajne

foto: Iveta Vaculová

Už tento víkend sa obec Margecany premení na zraz gurmánov tradičnej spišskej kuchyne. Apetítu milovníkov dobrého jedla opäť ulahodia Margecianske fajnoty, ktoré sú jedným z najlepších a najobľúbenejších gastronomických podujatí v Košickom regióne. 

Ako uviedli organizátori, najväčším ťahákom podujatia bude určite dobré jedlo a súťaž o najlepšiu gazdovskú či profi kuchňu. „Okrem jedenia spišských fajnôt sa budete môcť postaviť aj na druhú stranu „barikády“ a vyskúšať si upiecť vlastný gruľovnik. V dejisku podujatia budú po oba dni fungovať dve scény, na ktorých sa postupne predstavia rôzni umelci. Okrem domácich folklórnych súborov sa môžete tešiť na vystúpenie Kollárovcov či súbory z Česka, Poľska i Talianska,“ informovali organizátori z Terra Incognita.  

Foto: Iveta Vaculová
Foto: Iveta Vaculová

Za pamiatkami

Do programu bude aj teraz zapojený areál Husej pláže, kde bude každú hodinu  premávať kyvadlová doprava.  Tešiť sa môžete na požičovňu detských štvorkoliek a člnov, kontaktnú zoo alebo jazdu na koni. Pre návštevníkov bude pripravený aj vyhliadkový autobus, ktorým sa môžu dostať k zaujímavým pamiatkam v okolí, akými sú napríklad Margeciansky tunel, banská štôlňa Jozef v Gelnici či Drevený most a Štefanská huta. 

reklamná správa
 
(OK)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím