30.10.19

V MHD propagovali nesprávne ceny SMS lístkov

Foto: FB

Cestovné v košickej hromadnej doprave sa zvýšilo od začiatku septembra. Mnohým  Košičanom to pohlo žlčou, cestujúcich v prostriedkoch MHD ubudlo. Práve v tejto situácii sa objavila pre dopravcov ďalšia nepríjemnosť. 

Vo vozidlách totiž zostali staré plagátiky, ktoré propagovali využívanie SMS lístkov. Na tom by nebolo nič čudné, keby na nich aj po vyše pol druha mesiaci od zvýšenia nebola stará cena.

„Za cenu 0,80 eur získate 60-minútový cestovný lístok platný na všetkých linkách MHD v Košiciach vrátane nočných spojov,“ píše sa v ozname.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Zavádzanie cestujúcich?

Medzi cestujúcimi, ktorí ešte stále nepredýchali zdraženie cestovného, sa hneď strhla búrka nevôle. „Prečo sú stále vo vozidlách staré oznamy o SMS lístkoch? Nie je to náhodou zavádzanie spotrebiteľa?“ rozčuľovala sa Košičanka Emma.

Ďalší na sociálnych sieťach upozorňovali na to, že nie každý má poruke internet, aby si cenu uvedenú vo vozidle overil. Navyše, ak sa objaví na oficiálnom ozname dopravného podniku.

Reagovali hneď

Dopravný podnik mesta Košice priznáva, že sa stala chyba. „Na situáciu nás cestujúci upozornili. Hneď sme začali konať a momentálne prebieha strhávanie posledných kusov neaktuálnych polepov vo vozidlách,“ uviedla hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová. 

Podľa jej slov v rámci rozsiahlej kampane v súvislosti so zmenou tarify podnik dostatočne avizoval blížiace sa zmeny cien, takže cestujúci sa o nich určite museli dozvedieť.

„Vzhľadom na celkový počet neaktuálnych polepov mohla nastať situácia, že sa nepodarilo odstrániť úplne všetky staré nálepky. Napriek včasnému informovaniu cestujúcich sa za vzniknutú situáciu ospravedlňujeme,“ dodala V. Petrušová.

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím