19.03.20

Vykrádajú lekárne a drogérie

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

V čase mimoriadnych opatrení sa v Košiciach našli indivíduá, ktoré sa zamerali na vykrádanie lekární.

Veľmi prekvapení zostali dnes ráno obyvatelia bytov na Južnej triede v Košiciach neďaleko obchodného centra Astória. Bývajú tam väčšinou dôchodcovia, ktorí často navštevujú lekáreň priamo v bloku. Práve túto lekáreň v noci ktosi vykradol.

reklamná správa

Pohoršení dôchodcovia

„Predmetom záujmu páchateľa boli najmä peniaze. Z priestorov lekárne ukradol hotovosť a zopár škatuliek liekov. Výška škody je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Páchateľ sa zrejme do lekárne dostal vypáčeným oknom po tom, čo odstránil mreže. Ľudia, ktorí v bloku bývajú, nepočuli nadránom žiaden hluk. Nad počínaním zlodeja, alebo zlodejov, však vyjadrili veľké pohoršenie.

„Práve teraz, keď je taká ťažká situácia, sa nájde takáto hyena v ľudskej koži? Veď teraz by sme si mali pomáhať a nie takto škodiť,“ rozčuľovala sa staršia žena vracajúca sa domov s nákupom.

Tam, kde je otvorené

„Človeka to naozaj v tejto situácii zarazí. Ale zlodej si asi uvedomil, že práve teraz nájde nejaké peniaze z tržby len tam, kde majú otvorené, teda v lekárňach, potravinách a drogériách. Obchody s potravinami bývajú zabezpečené lepšie, tak sú ohrozené práve lekárne a drogérie,“ zamyslel sa pi policajnej páske, ktorou bolo miesto činu obohnané, starší muž.

Zrejme trafil, ako sa vraví, klinec po hlavičke. Dnes popoludní sme sa z komunikačného referátu magistrátu dozvedeli ďalšiu skutočnosť: „Náčelník mestskej polície Slavomír Pavelčák oznámil na dnešnom rokovaní Krízového štábu mesta Košice, že v Starom Meste došlo v noci z utorka na stredu k dvom vlámaniam do lekárne a drogérie. Prakticky o 24 hodín neskôr došlo k rovnakému skutku, keď sa neznámy páchateľ vlámal do lekárne v mestskej časti Košice-Juh. Mestská polícia v tejto súvislosti zavádza vo večerných a nočných hodinách častejšiu kontrolu lekární a predajní drogérie.“ 

foto: Veronika Janušková 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím