05.06.19

V okrese Košice-okolie havaroval autobus, došlo aj k zraneniam

Foto: FB Hasiči Košice

AKTUALIZOVANÉ 

Polícia objasňuje dopravnú nehodu autobusu, ktorá sa stala v stredu ráno v okrese Košice-okolie.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, jedna cestujúca utrpela ľahké zrania, nikto ďalší sa nezranil.

„Podľa doterajších zistení vodič viedol autobus značky Irisbus cez obec Zdoba, časť Byster, v smere na obec Olšovany, pričom pri obchádzaní betónového stĺpu verejného osvetlenia zasahujúceho do smeru jeho jazdy prešiel do protismernej časti vozovky. Aby zabránil zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom, prudko strhol riadenie vpravo a dostal sa na nespevnený okraj vozovky,“ vysvetlila s tým, že v dôsledku toho zišiel z cesty a zostal stáť opretý bočnou časťou o oplotenie rodinného domu, ktoré poškodil.

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Vystupovali cez okno vodiča

Vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na autobuse vznikla škoda predbežne vyčíslená na 1 500 eur, na oplotení 800 eur.

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, na mieste zasahovalo 13 hasičov so štyrmi kusmi techniky. „V autobuse bolo 14 cestujúcich a vodič. Keďže sa z autobusu nedalo vystúpiť cez dvere, naši príslušníci im tak pomohli vystúpiť s použitím rebríka cez okienko vodiča,“ dodal.

reklamná správa

VVS reaguje na obvinenia z netransparentného výberu dodávateľov

Za 16 rokov vo VVS pri obstarávaní nebolo zistené žiadne protisúťažné konanie.

Zistite viac

/ ROČ
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím