08.02.20

V ruinách zdemolovanej prešovskej bytovky našli ľudské pozostatky

ilustračné foto: TASR

Šiesty december 2019 otriasol celým Slovenskom. Výbuch plynu v bytovom dome na Mukačevskej 7 v Prešove sa zapísal do tragickej histórie našej krajiny. Pri výbuchu zahynulo sedem ľudí a jeden človek je nezvestný. 

Portál tvnoviny.sk však v sobotu (8. 2.) informoval, že v ruinách, ktoré na skládke pri Hanušovciach nad Topľou začali triediť, našli telesné pozostatky. Mohli by patriť nezvestnej 70-ročnej dôchodkyni.

Čaká sa na výsledky

Ako ďalej uvádza, štyria chlapi pomocou dvoch bagrov postupne musia pretriediť 8 785 ton sutiny.

„V sobotu sa im podarilo objaviť aj časť cestovného pasu. Okrem cenností našli počas triedenia aj spomienkové predmety. V sutinách sa podarilo nájsť aj to, čo zúfalo hľadali už od začiatku demolácie. Pravdepodobne ide o telesné pozostatky nezvestnej dôchodkyne z 12. poschodia. Dcéra nezvestnej ženy už bola na odbere DNA. V súčasnosti sa už čaká na výsledky. Ak by testy potvrdili, že nájdene kosti patria nezvestnej. Jej dcéra by ju mohla konečne pochovať a dôstojne sa s ňou rozlúčiť,“ dodáva portál.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím