08.01.20

V Teheráne sa zrútilo ukrajinské lietadlo so 180 ľuďmi na palube

Foto: TASR

 AKTUALIZOVANÉ 

Krátko po štarte z letiska v iránskej metropole Teherán sa v stredu zrútilo ukrajinské dopravné lietadlo typu Boeing 737 so 180 ľuďmi na palube. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na iránske médiá.

Iránska tlačová agentúra Fars uviedla, že príčinou havárie lietadla boli pravdepodobne technické problémy.

Lietadlo typu Boeing 737-800 spoločnosti Ukraine International Airlines (UIA) smerujúce do ukrajinskej metropoly Kyjev sa zrútilo na predmestí Teheránu krátko po vzlete z Medzinárodného letiska imáma Chomejního.

Iránska tlačová agentúra Fars uviedla, že príčinou havárie boli pravdepodobne bližšie nešpecifikované „technické problémy“.

Podľa internetovej stránky Flightradar24 stroj odštartoval z Teheránu o 03.42 h SEČ. Posledné údaje z jeho paluby zaznamenalo riadenie letovej prevádzky o 03.44 h SEČ.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Na mieste nešťastia, ku ktorému došlo v juhozápadnej časti Teheránu, zasahuje najmenej desať vozidiel rýchlej zdravotníckej pomoci. K miestu havárie bol vyslaný aj tím vyšetrovateľov.


Foto: TASR 

Haváriu lietadla nikto neprežil

Haváriu lietadla ukrajinských aerolínií so 180 ľuďmi na palube, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán, nikto neprežil. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie iránskeho Červeného polmesiaca.

„Je očividne nemožné, aby boli cestujúci" z linky PS-752, „nažive“, citovala nemenovaného predstaviteľa iránskeho Červeného polmesiaca agentúra ISNA.

Iránska tlačová agentúra Fars predtým uviedla, že príčinou havárie lietadla boli pravdepodobne technické problémy.

Našli čiernu skrinku z havarovaného lietadla; Kyjev potvrdil obete

Iránske pátracie tímy objavili jednu z čiernych skriniek havarovaného ukrajinského lietadla, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán. Kyjev medzitým predbežne potvrdil, že haváriu nikto neprežil.

Ukrajinský premiér Olexij Hončaruk uviedol, že na palube stroja sa zrejme nachádzalo 167 cestujúcich a deväť členov posádky.

Podľa správ iránskych médií sa jedna z tzv. čiernych skriniek - záznamník letových údajov z havarovaného Boeingu 737 - našla na mieste nehody neďaleko Teheránu. Zariadenie bolo odovzdané príslušným iránskym úradom, informovala agentúra TASS.

„Podľa predbežných údajov sú všetci cestujúci aj členovia posádky mŕtvi,“ napísal na Facebooku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinská ambasáda v Teheráne podľa neho preveruje okolnosti tragédie i zoznamy obetí, napísala agentúra AFP.

Zatiaľ nie je známe, koľko je medzi obeťami ukrajinských občanov. Na miesto nehody prišiel aj ukrajinský konzul.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím