07.12.17

Vagón Regiojetu horel na stanici

Foto: HaZZ

Z druhého vozňa súpravy Regiojet vyšľahli v stredu večer na košickej stanici plamene. Cestujúcich vyviedli a zasahovať museli hasiči.

Požiar nahlásil rušňovodič, ktorý sa ho aj snažil uhasiť, ale márne. „Cestujúcich z vlaku už pred naším príchodom obsluha vyviedla, takže nebol nikto zranený. Keď chlapi prišli na stanicu, z okien vozňa šľahali asi metrové plamene a bol silne zadymený.

Pre hustý dym zasahovali hasiči s dýchacími maskami.  Foto: HaZZ
Pre hustý dym zasahovali hasiči s dýchacími maskami. Foto: HaZZ

Zasahovať museli s dýchacími prístrojmi a termokamerou. Oheň sa zakrátko podarilo zlikvidovať prúdom vody,“ opísal zásah riaditeľ košických hasičov Tomáš Berzetei. Podľa jeho slov bola pravdepodobnou príčinou požiaru chyba na elektroinštalácii.

Po uhasení plameňov zničený vozeň vyradili zo súpravy. Všetky vlaky s výjazdom z košickej stanice mali v stredu večer v súvislosti s nepríjemnou udalosťou meškanie.

reklamná sprava

Vysnívané Vianoce v online lekárni Dr.Max

Nakúpte nad 25 € a získajte produkt v hodnote až 28,99 € len za JEDINÝ CENT.

Zistite viac

„Cestujúcim z vyradeného vozňa sme zabezpečili náhradné miesta. Do Prahy prišiel vlak s celkovým meškaním 120 minút.

Zatiaľ nevieme, čo mohlo požiar spôsobiť, vozeň však prešiel 11 dní predtým pravidelnou prehliadkou a podľa dokumentácie bol v zodpovedajúcom technickom stave,“ povedal nám hovorca spoločnosti Regiojet Aleš Ondrůj. 
 

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím