30.10.20

Vedenia Košíc a Prešova vyzývajú vládu

Foto: Veronika Janušková

Cez víkend sa má aj v oboch najväčších mestách na východnom Slovensku uskutočniť celoplošné testovanie obyvateľstva. 

Armáda SR vyčlenila pre mesto Košice iba 138 odberných tímov, hoci mesto spolu s mestskými časťami pripravili priestory pre ich dvojnásobný počet. Aj pri maximálnej snahe dokáže 138 odberných tímov otestovať za víkend maximálne 130-tisíc Košičanov zo zhruba 200 000, ktorí môžu prísť na celoplošné testovanie.

reklamná správa
 

Obavy potvrdila aj prezidentka

Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) spolu s primátorkou Prešova Andreou Turčanovou (KDH) preto dnes vyzvali premiéra SR Igora Matoviča (OĽaNO), aby vláda v spolupráci s armádou zvážila možnosť navýšenia počtu odberných tímov v oboch mestách.

„Matematika nás žiaľ nepustí, aj keby išlo všetko cez víkend na maximum, minimálne 70 000 Košičanov by sa nestihlo otestovať. Armáda nám žiaľ schválila len 138 odberných tímov a tie so svojimi kapacitami nedokážu otestovať všetkých ľudí, ktorí v tom čase budú v Košiciach. Spolu so starostami košických mestských častí už niekoľko dní upozorňujeme na tento nepriaznivý stav, no dočkali sme sa len negatívnych reakcií od predstaviteľov vlády. Dnešné vyhlásenie pani prezidentky Čaputovej, ktorá nám dala jednoznačne za pravdu, len potvrdzuje, že naše obavy boli a žiaľ aj stále sú opodstatnené.“

reklamná správa

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím