19.11.19

Vianoce klopú na dvere

foto: Veronika Janušková

Košické rozprávkové Vianoce sa začínajú už budúcu nedeľu (1. 12.) a potrvajú do 6. 1. 2020 s prestávkou na Štedrý deň a Prvý sviatok vianočný. 

Pre veľký záujem sa magistrát v tomto roku rozhodol, že trhovníci môžu otvoriť svoje stánky hneď v prvý decembrový deň, oficiálne otvorenie bude 5. decembra.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Na Hlavnej 47 stánkov

Už dnes sa začalo so stavbou 47 stánkov. Občerstvenie bude ponúkať 23 stánkov, suveníry 21 a dva stánky budú mať charitatívny charakter. V jednom bude dobrovoľná zbierka - Primátorský punč. Otvorené bude denne od 9. do 22. hodiny.

„Mesto Košice pripravuje sprievodný program, ktorý bude tvoriť niekoľko hlavných podujatí - otvorenie, vianočný koncert, silvestrovský program, novoročný koncert. O podrobnostiach bude mesto už čoskoro informovať,“ uviedol pre KOŠICE:DNES hovorca radnice Vladimír Fabian.

Včera už privážali drevené stánky na Hlavnú ulicu. foto na strane: Veronika Janušková
V utorok už privážali drevené stánky na Hlavnú ulicu. foto: Veronika Janušková

Dôraz na ekológiu

Na tohtoročných vianočných trhoch sa budú používať výlučne bioplastové (recyklovateľné) alebo papierové obaly. Plastové príbory nahradia drevené. „Snažili sme sa úplne eliminovať plasty z ponuky, aby sme týmito sviatkami nezaťažili zbytočne prírodu. Zároveň odpad, ktorý spoločnosť Kosit vyvezie, bude triedený na separačnej linke a recyklovaný,“ prezradil na záver Fabian.

Aj pred Auparkom

Košičania si už zvykli aj na tradičné vianočné trhy na námestí pred Auparkom. Aj tohto roku sa môžete tešiť na rôzne vianočné dobroty. Predajcovia budú ponúkať rôzne ručne vyrobené darčeky pod stromček, ale aj ozdoby, kozmetiku či vianočný dizajnový textil. Stánky, ale aj detský drevený kolotoč sú už pripravené. Trhy potrvajú do pondelka 23. decembra 2019. Pre návštevníkov je pripravený aj bohatý kultúrny program. V posledný novembrový deň, ked je oficiálne otvorenie trhov, vystúpi o 17. hodine na pódiu Katka Knechtová.

Menšie vianočné trhy budú vo viacerých mestských častiach (MČ). O ich konaní sa čitatelia môžu dozvedieť na webových stránkach jednotlivých MČ.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím