13.02.18

Viceprimátorka Lenártová sa vrátila ku „krave". Tvrdí, že médiá jej poškodili zdravie

foto: Veronika Janušková

Námestníčka primátora Renáta Lenártová zo Smeru na mestskom zastupiteľstve v pondelok vyhlásila, že médiá jej poškodili zdravie.

Stalo sa to pri rokovaní o jednom z majetkových bodov. Opozičný poslanec Marcel Gibóda (nezávislý) žiadal, aby sa firme Honeko predal mestský pozemok pod hromadnými garážami drahšie, teda za rovnakú cenu za meter štvorcový, ako sa na tom istom zastupiteľstve predával pozemok pod jednou garážou manželom zo Sídliska Nad jazerom.

Pre tento návrh sa dostal do konfliktu so šéfom majetkovej komisie zastupiteľstva Otom Brixim (Smer). Označil ho za „idiota“, na čo mu Lenártová povedala, že je „úbohé, čo tu predvádzate" a poslanec Ján Jakubov (Smer) ho nazval „neskutočným primitívom“.

Na to reagoval poslanec Jaroslav Polaček (nezávislý) a Lenártovej pripomenul búrlivé zasadnutie zastupiteľstva v septembri 2016, na ktorom viceprimátorka v domnení, že ju počuje len primátor Richard Raši (Smer) a ďalší spolusediaci, nazvala občanov hlasno protestujúcich proti systému parkovania zavádzanom firmou EEI „primitívi“ a „krava“.

„Vráťme sa k tomu, kto tento primitivizmus vlastne začal,“ povedal Polaček. Po jeho vystúpení Lenártová začala vysvetľovať, v akej napätej atmosfére k udalosti pred rokom a pol došlo.

reklamná správa

Ťažkoodenci a kukláči 

Opisovala, že v rokovacej sále na miestach určených pre verejnosť bolo „množstvo primitívov“, ktorí „vrieskali“ a vyhrážali sa jej, že ju „vyhodia z okna“. Pokračovala, že vedenie mesta museli strážiť policajní „ťažkoodenci“ a „kukláči“. 

„Do mikrofónu som nepovedala nikomu nič, nikoho som neurazila, nikomu som nenadávala. Každý z nás si šomre pod nosom,“ povedala námestníčka primátora s tým, že je to v takejto situácii prirodzené. 

Uviedla tiež, že medializácia incidentu zanechala následky na jej zdravotnom stave. „Médiá sú zodpovedné za to, čo vtedy vzniklo a čo proti mne vtedy vyvinuli. Týždeň na to som bola operovaná, nikto o tom nevedel. Bol to hon, bolo to absolútne nedôstojné. Odpykala si to moja rodina a podpísalo sa to na mojom zdraví.“ 

Dvaja sa ospravedlnili  

Po inkriminovanom zastupiteľstve Lenártová opakovane čelila otázkam, či sa neospravedlní. V pondelok sa vrátila aj k tejto téme. „Nemám sa komu čo ospravedlňovať, do mikrofónu som nič nepovedala, nič som nevykrikovala... Je to naposledy, čo o tom hovorím a dúfam, že to počuli všetci,“ dodala. 

Gibóda a Jakubov sa na konci rozpravy za svoje výroky ospravedlnili. Návrh prvého z nich na zvýšenie ceny za mestský pozemok nakoniec poslanci schválili. 

Čítajte aj:

Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím