03.10.18

Vláda rozdala na východe milión eur

foto: tasr

V obci Ploské (okres Košice-okolie) sa dnes stretla vláda SR. Okrem premiéra a ministrov sa na rokovaní zúčastnila aj poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Smolková (Smer-SD), ktorá neďaleko žije. Pre obce v okolí Košíc kabinet rozdal rovný milión eur.

Najviac peňazí, takmer 270-tisíc, je určených na opravy miestnych komunikácií, najvyššiu sumu, po 50-tisíc, dostanú Perín – Chým a Háj. Viaceré obce plánujú s pomocou štátnych prostriedkov investovať do rekonštrukcie verejného osvetlenia. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Peniaze sú určené aj na nákup dresov pre mládež a dospelých, časomiery, elektronickej tabule na striedanie hráčov a športových súprav dohromady za šesťtisíc eur pre telovýchovnú jednotu Družstevník v Budimíre. Tá istá obec dostane na rekonštrukciu amfiteátra 14-tisíc, na výstavbu detského ihriska v Čani poputuje 50-tisíc eur. 

Podporu získa aj združenie Zachráňme hrad Slanec, ktoré chce vytvoriť oddychovú zónu na hrade, upraviť prístupový chodník, osadiť zábradlia altánku a ohniska na nádvorí hradu za päťtisíc eur.

Podpredseda vlády R. Raši bol tiež včera v obci Ploské.  foto: tasr
Podpredseda vlády R. Raši bol tiež včera v obci Ploské. foto: tasr

(HKL)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím