16.03.19

Voľby prezidenta na košickom Luníku IX voličov nelákajú

zdroj: TASR

Extrémne nízka účasť sprevádza zatiaľ prezidentské voľby na prevažne rómskom sídlisku Luník IX v Košiciach.

V dvoch miestnych volebných okrskoch je zapísaných zhruba 4340 oprávnených voličov. Volebné miestnosti sú už od rána okrem členov okrskových komisií väčšinu prázdne a voliči sa objavujú len sporadicky.

Volebná komisia na Luníku IX. Foto: TASR
Volebná komisia na Luníku IX. Foto: TASR

Účasť je veľmi slabá 

„Priebeh volieb je pokojný, bez problémov, žiadosti o voľbu do prenosnej schránky sme nemali, účasť je veľmi slabá,“ zhodnotila predsedníčka okrskovej komisie č. 2 Monika Čekanová.

Jedným z mála, ktorý pred 15-tou hodinou prišiel hlasovať, bol 28-ročný Viliam Ficu. „Idem voliť z dôvodu, aby sa to skorumpované Slovensko konečne napravilo, nech nepozerajú len na svoje pupky, ale aj na tých druhých, že ten druhý tiež chce pracovať a žiť ako normálny človek. Ja napríklad hľadám robotu už vyše desiatich rokov a nenašiel som ju. Idem voliť, aj keď neverím tomu, že vláda niečo spraví, lebo jeden je taký istý, ako aj druhý,“ povedal. Zároveň dúfa, že nový prezident by predsa len mohol v niečom pohnúť veci k lepšiemu.

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Neveria, že sa situácia zmení 

Nezáujem o prezidentské, ale aj iné voľby na Luníku IX vychádza podľa neho z toho, že miestni Rómovia už neveria, že sa ich zlá situácia zmení. „My Rómovia rozmýšľame, či prídeme voliť, či to má nejaký význam, ale ja si myslím, že asi nie, lebo vždy, aj keď budeme voliť, to je jedno koho, vždy budeme len odtláčaní. V prvom rade nám treba dať šancu, a keď ju budeme mať, tak potom prídeme aj voliť,“ konštatoval.

Pred piatimi rokmi bola v prvom kole prezidentských volieb na Luníku IX rekordne nízka, len 1,5-percentná účasť. 

Čítajte aj: 

reklamná správa
 

(TASR, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím