24.07.18

Vodič skoro zrazil policajta, zastavil ho až výstrel

ilustračné foto: Veronika Janušková

Príslušníci Mestskej polície v Moldave nad Bodvou museli zvládnuť skutočne kuriózny a nebezpečný prípad. Opitý muž chcel hliadke ujsť, policajt sa len tesne vyhol zrážke s vozidlom.

Konanie 40-ročného vodiča, ktorý sa rozhodol v nedeľu 22. júla večer vyjsť s autom na cesty v Moldave nad Bodvou, sa takmer skončilo tragicky. 

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Útek mu nevyšiel

Podľa informácii krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej, chcela hliadka mestskej polície zastaviť vozidlo na základe oznámenia, že v meste sa pohybuje vodič pod vplyvom alkoholu.

„Jeden z policajtov pristúpil k vozidlu s výzvou, aby ho vodič odstavil. Ten však na výzvu nereagoval, pokračoval v jazde, pričom priamo ohrozil druhého policajta, ktorý sa nachádzal pred vozidlom a dával vodičovi znamenie na zastavenie vozidla. Keďže priamo hrozilo, že doňho narazí, policajt v nutnej obrane použil služobnú zbraň, pričom jedným výstrelom prestrelil pneumatiku na aute. Až potom vozidlo zastavilo,“ informovala Mésarová.

Hovorkyňa dodala, že pri zákroku k zraneniu osôb nedošlo. Podľa informácii polície vodič po dychovej skúške nafúkal až 2,31 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje v prepočte 4,81 promile. 

„Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala Mésarová.

(PS)

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím