15.05.18

Vodiči, pozor na Kováčsku a Orliu!

Foto: Veronika Janušková

V najbližších dňoch by si mali dať pozor najmä vodiči zásobovacích dodávok, ktorých cesta povedie cez Kováčsku a Orliu ulicu. Až do piatka tam totiž bude zmenená organizácia dopravy.

Odo dneška platí pre nákladné autá a dodávky v priebehu dňa zákaz vjazdu na Kováčsku ulicu v úseku od križovatky s Bielou smerom na Orliu ulicu.
Dôvodom dočasnej zmeny je havarijný stav odvodňovacieho žľabu na Orlej ulici tesne za križovatkou s Mlynskou. Musia ho opraviť a vedľa robotníkov sa širšie autá v úzkej ulici jednoducho nevmestia. 

reklamná správa

Podľa informácií od Miroslava Sambora z komunikačného referátu magistrátu zákaz nebude platiť pre osobné autá. Tie budú môcť ďalej prechádzať priamo Kováčskou ulicou na Orliu po chodníku vedľa pracovného miesta. Vodiči by si však pri míňaní robotníkov mali dať poriadny pozor.

„Nákladné autá a dodávky budú mať povolený vjazd na spomínaný úsek len od desiatej večer do deviatej ráno,“ hovorí M. Sambor. Na zmeny vodičov upozorňuje dočasné dopravné značenie schválené Krajským dopravným inšpektorátom.


Veronika Janušková

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím