13.07.17

Vodička zrazila maloletého chodca

Foto: KrPZ

Včera okolo 18,15 hodine došlo k zrazeniu maloletého chlapca vozidlom.

60-ročná vodička (z okresu Košice-okolie), viedla motorové vozidlo zn. Seat Altea smerom od  mestskej časti Košice-Šaca. Podľa doterajšieho šetrenia dopravnej nehody vodička neprispôsobila rýchlosť svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stave a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať a narazila do maloletého (11) chodca.

Maloletý chodec pri nehode utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia 3-6 mesiacov. U vodičky bola vykonaná dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. Na vozidle vznikla dohadovaná škoda vo výške 500,- eur. Presná príčina ako aj miera zavinenia oboch účastníkov dopravnej nehody sú predmetom šetrenia.     

 

Polícia rôznymi preventívnymi akciami upozorňuje nemotorových účastníkov cestnej premávky, aké je nebezpečné pohybovať sa na ceste bez označenia za zníženej viditeľnosti a nesprávnym spôsobom. Nesprávne prechádzanie cez cestu, náhly vstup na vozovku, nepoužívanie reflexných prvkov, to je len niekoľko chýb, ktoré vedú k tragédii. Chodci pri zrážke vždy „ťahajú za kratší koniec“. Polícia znovu apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky k  zvýšenej opatrnosti na cestách, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá.  

 

(KrPZ)
Foto: KrPZ

Čítajte viac: dopravna nehoda

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím