11.01.18

Vstup do Uličky remesiel hyzdí zničený podchod

foto: Veronika Janušková

V mnohých propagačných materiáloch sa mesto Košice pýši Uličkou remesiel. Žiaľ, nemáme sa čím pýšiť. Vstup cez podjazd od Miklušovej väznice je v dezolátnom stave.

Celý podchod je vlhký, opadáva z neho omietka a aby toho nebolo málo, vyčíňajú v ňom aj vandali, ktorí ho počmárali sprejmi. 

K devastácii prispieva mládež

Keďže priamo nad podchodom je Katov byt, súčasť expozície Miklušovej väznice, ktorej správcom je Východoslovenské múzeum, obrátili sme sa na jeho riaditeľa Roberta Polláka.

reklamná sprava

Kto spieva, vyhráva!

Zavolaj, zaspievaj a dostaneš 10x pivo! A to nie je všetko.

Zistite viac

„K stavebným nedostatkom a poškodeniam podchodu sa neviem vyjadriť. Odpoveď by mali dať pracovníci Košického samosprávneho kraja,“ reagoval na naše otázky riaditeľ. „Laicky ale môžem skonštatovať, že si stavbári neporadili so zvýšenou vlhkosťou, ktorá asi zapríčiňuje opadávanie omietky. K dezolátnemu stavu ale určite prispievajú nápisy a kresby na stenách a nečistota okolo. Najhoršie to vyzerá v sobotu a v nedeľu ráno, kedy ešte aj v zimných mesiacoch ulička a samotný podchod slúžia ako ‚úkryt‘ mladých, ktorí holdujú alkoholu. Viackrát sme mali porozbíjané aj okná na budove, ktorú máme v správe, na Hrnčiarskej  4. Podľa fliaš, ktoré tam ráno nachádzame, vládzu toho vypiť hodne,“ konštatoval R. Pollák.

Oprava z vlastných zdrojov

Ján Palko z Úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) pre KOŠICE:DNES potvrdil, že o zlom stave budovy vedia. Ako uviedol, „neustálym pôsobením zemnej vlhkosti dochádza k nasiakaniu múrových a klenbových konštrukcií a následnej degradácii omietok. V snahe zabrániť ďalšiemu narúšaniu dotknutých konštrukcií, KSK pripravuje opravu uvedeného stavu z vlastných zdrojov.“

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu a spravodajstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím