13.07.19

Vybehli na vrchol bývalej zjazdovky

Foto: Veronika Janušková

Starý lyžiarsky svah na Červenom brehu už dlhodobo nefunguje. Je však obľúbeným miestom pre športovcov. V piatok 12. júla sa konal 1. ročník bežeckého podujatia Challenge Červený breh. Sto bežcov sa prekonalo a v príjemnom počasí vybehlo na vrchol najstrmsieho kopca v meste.

Trasa dlhá 1 kilometer s prevýšením 132 metrov dala zabrať všetkým. Bežci štartovali postupne, vo dvojiciach v 60-sekundových intervaloch z Hurbanovej 38. Cieľom bol drevený kríž na vrchole Červeného brehu. Trasa bola vyznačená šípkami na ceste a viedla popod lanovku.

Je to o sile, nie o výdrži

Limit bol určený nielen v počte bežcov - sto, ale aj vo veku súťažiacich - od 18 rokov alebo od 15 so súhlasom rodičov. „Tento pretek je pre mňa špecifický, pretože sa beží do kopca s veľkým prevýšením. Je to skôr o sile, nie o výdrži. Som polmaratónec, bežím desiatky a začal som aj s triatlonom, takže toto je pre mňa nezvyčajné. Bežím pre radosť, výsledky a zdravie,” vyjadril sa 23-ročný Matej.

To, že zdolať tento kopec nebolo vôbec jednoduché, potvrdilo viacero pretekárov. „Prihlásil som sa práve preto, lebo mám rád výzvy. Aj keď sa venujem behu len rekreačne, zúčastňujem sa pravidelne podobných akcií,” povedal 31-ročný Peter.


Foto: Veronika Janušková 

Čas merali čipy

Organizátor AK Veľká Ida použil pre meranie času čipy, ktoré mal každý z bežcov na prste ruky. Tie zaznamenávali čas od štartu po cieľ, čo rozhodlo o výsledkoch. Víťazkou v kategórii žien sa stala Barbora Němcová, ktorá kopec zdolala za 7 minút 22 sekúnd. Prvenstvo mužov si vybojoval Dušan Sláma s časom rovných 5 minút.

Tri najrýchlejšie ženy a traja najrýchlejší muži získali víťazné trofeje, vecné ceny a víťazi oboch kategórií aj voľné štartovné na ďalšiu súťaž - Red Bull 400 Štrbské pleso 2019. Všetkých, ktorí úspešne dobehli, čakala medaila, občerstvenie a bohatá tombola, do ktorej bol zaradený každý pretekár.

 

Čítajte viac: sport beh

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím