03.08.16

Vybrali sme sa na trhy do Užhorodu. Oplatilo sa

Ukrajina je síce chudobná krajina, no v jej úrodných černozemiach rastú chutné a výživné plodiny. Ani nie sto kilometrov od Košíc nájdeme zaujímavú ponuku za neodolateľné ceny. Najjednoduchšia možnosť ako ich nakúpiť, je vybrať sa na trhy do Užhorodu. Dostať sa tam môžeme cez automobilový priechod vo Vyšnom Nemeckom alebo Ubli, vlakový v Čiernej nad Tisou, no najlepšou možnosťou ako sa vyhnúť často dlhému a únavnému čakaniu na hraniciach, je využiť peší priechod vo Veľkých Slemenciach a pokračovať do Užhorodu verejnou dopravou alebo taxíkom. Nenechajte sa ale oklamať taxikármi, tabuľková cena za cestu je približne 5 eur.     

trhy_v_uzhorode (2)
Slaninu, klobásu ani iné mäso si so sebou na Slovensko nezoberiete, do únie je ich dovoz v akomkoľvek množstve z obavy pred prenosom chorôb zakázaný. Aj napriek tomu z nich odporúčame ochutnať aspoň malý kúsok. Dovolený je, naopak, dovoz rýb do hmotnosti 20 kilogramov.

reklamná správa

trhy_v_uzhorode (3)
Bohatú ponuku korenia voňavejšieho ako v našich potravinách dopĺňa aj ponuka koreninových mixov. Tie vám predavačka stredoázijského pôvodu namieša efektnou šou priamo pred vašimi očami. Dávka na štyri kilogramy mäsa stojí 55 centov.
trhy_v_uzhorode (4)
Trhovisko sa nachádza v centre mesta na ulici Koryatovycha a je otvorené každý deň od 6. do 15. hodiny. Môžete si tu kúpiť uhorky na zaváranie od 13 centov za kilogram, papriku za 18, či paradajky za 29. Po nákupoch odporúčame prechádzku po centre mesta alebo obed v jednej z lokálnych reštaurácií, napríklad Vertepe s bohatou ponukou zakarpatských špecialít.

reklamná správa

trhy_v_uzhorode (5)
Zakarpatská oblasť je známa svojou tradičnou keramikou s ľudovými motívmi. Ručne maľované tanieriky tu kúpite približne za 2,50, poháre sú už od 1,20. Nájdete ich v neďalekom obchode pri kostole sv. Jurija na ulici Voloshyna.
Huby sú veľmi dôležitou súčasťou zakarpatskej kuchyne. Takúto kyticu podpňoviek kúpite za 70 centov, kilo kuriatok stojí 1,80 a plná päťlitrová fľaša vysušených dubákov vás vyjde približne na deväť eur.
Huby sú veľmi dôležitou súčasťou zakarpatskej kuchyne. Takúto kyticu podpňoviek kúpite za 70 centov, kilo kuriatok stojí 1,80 a plná päťlitrová fľaša vysušených dubákov vás vyjde približne na deväť eur.

foto: Matej Šulc    

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím