03.04.20

Východniari sú najmenej disciplinovaní

foto: Veronika Janušková

Polícia zverejnila, koľko priestupkov či trestných činov museli od začiatku protikoronavírusových opatrení riešiť v jednotlivých krajoch. 

Kontrolujú najmä porušovanie karantény, otvorenie prevádzky napriek zákazu, porušenie povinnosti nosenia ochranného rúška na verejnosti, ale aj trestné činy v súvislosti s koronavírusom. „Celkovo bolo zistených 1 230 priestupkov a trestných činov. Najmenej, 70 prípadov, mali v Bratislavskom kraji, najviac v Košickom (268) a Prešovskom kraji (225),“ konštatuje polícia.

A ako sú na tom policajné okresy Košice a Košice-okolie? „Od 12. marca evidujeme v Košiciach celkom 31 priestupkov. V 22 prípadoch bola porušená nariadená povinná karanténa, v ôsmich išlo o nerešpektovanie nariadenia zatvoriť prevádzku a v jednom o nedodržiavanie nosenia ochranného rúška. Trestné činy sme nemali,“ informovala nás hovorkyňa polície Lenka Ivanová.

V okrese Košice-okolie zaznamenali tiež len priestupky. V 23 prípadoch išlo o nedodržiavanie nariadenej karantény a v jednom o chýbajúce povinné rúško. Všetky priestupky bude riešiť Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Čítajte viac: policia koronavirus

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím