22.09.16

Vyskúšajte si zdieľané bicykle, ale trebárs aj elektrokolobežky

Jedinečnú možnosť vyskúšať si systém verejného požičiavania bicyklov z Maďarska máte dnes od 10.00 do 16.00 hod. pred OC Galéria na Terase.

Bicykle si môže požičať každý, a to úplne zadarmo. „K dispozícii bude približne 5 bicyklov a v rámci sprievodného programu bude možné si zapožičať ešte 2 elektrobicykle, nejaké elektrokolobežky a vystavený bude elek trobus a elektromobil,“ priblížila organizátorka akcie Veronika Urbanovičová. Testovanie systému zdieľaných bicyklov, aké funguje bežne už v mnohých európskych mestách, je súčasťou Európskeho týždňa mobility. Automatický systém požičiavania bicyklov funguje napríklad v maďarských mestách Ostrihom, Győr a Heves. „Určite by do budúcna malo v Košiciach niečo takéto fungovať, ale v akom horizonte, kedy a v akej forme, je otázne,“ tvrdí Urbanovičová. Dôležitá bude podľa nej spätná väzba od ľudí.

(SUL)
Foto: Veronika Janušková

 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím