10.08.18

Výťah stále nechodí...

foto: Tomáš Hrivňák

Výmena výťahu v bloku číslo 5 na Markušovej ulici, plánovaná na jeden a pol mesiaca, sa zmenila na nekonečný príbeh. Obyvatelia paneláka so zdravotnými problémami či tí, ktorí sú na dôchodku, pre to majú problém. 

„Výťah odstavili zo dňa na deň 19. júna. Následne ho robotníci rozobrali a týždeň na ňom usilovne pracovali. Potom tu však celé dva týždne nikto nebol a zariadenie nefunguje dodnes,“ hovorí o problémovej výmene obyvateľ bytovky Jiří Botun. Doplnil, že výmena mala trvať šesť týždňov, no momentálne, ani po ôsmich týždňoch, práce stále nie sú hotové. 

reklamná správa

Výťahári tvrdia, že problém súvisí s výpadkom dodávky dielov. „Kvôli zmene legislatívy náš nemecký dodávateľ meškal so zásobovaním podstatných dielov a celá stavba preto stála,“ vysvetľuje majiteľ firmy Tuchyňa Výťahy, s. r. o., Pavol Tuchyňa. „Rekonštrukciu nezdržiavame naschvál, stoja nám tam veľké peniaze,“ dodáva. 

Obyvatelia spomenutého bytového domu však nerozumejú, ako firma začala s rekonštrukciou napriek tomu, že jej chýbali diely. „Viem o iných prípadoch, kedy výmena výťahov od tohto zhotoviteľa trvala aj trinásť týždňov a dôvod bol podobný,“ reaguje Botun. O viacerých podobných problémoch s firmou Tuchyňa Výťahy, s. r. o., písal aj denník KOŠICE:DNES.

Výťah nejazdí ani po zmluvnom dátume dokončenia výmeny. foto: toh
Výťah nejazdí ani po zmluvnom dátume dokončenia výmeny. foto: toh

 

Dôchodcov povozia na plošine (?!)
Zdržaním výmeny výťahu trpia najmä dôchodcovia. „Bývam síce na druhom poschodí, ale aj to je pre staršieho človeka prekážka,“ vysvetľuje dôchodkyňa Margita Hronová. „Ak sú v bloku starší ľudia, ktorí potrebujú ísť k lekárovi, zvykneme im ponúknuť zvezenie na výťahovej plošine,“ vysvetľuje Tuchyňa. Obyvatelia bloku na Markušovej však ponuku odmietajú, je to podľa nich nebezpečné a v rozpore s bezpečnostnými predpismi.

(TOH)

Výťahári uväznili seniorov v bytoch

Viac k téme

18.04.18
Výťahári uväznili seniorov v bytoch
reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím