25.04.18

Z atletického oválu na KVP urobia futbalové ihrisko

Foto: Veronika Janušková

Atletický ovál na Sídlisku KVP sa v nasledujúcom roku premení na futbalové ihrisko. Z vedľajšieho nevyužívaného basketbalového ihriska majú vytvoriť parkovacie miesta pre návštevníkov i domácich. 

Mestskí poslanci na uplynulom mestskom zastupiteľstve schválili 20-ročný prenájom pozemku v mestskej časti Košice-Sídlisko KVP pre Slovenský futbalový zväz (SFZ). Za plochu vo vlastníctve mesta v areáli Základnej školy Janigova 2 a Spojenej školy sv. košických mučeníkov s rozlohou 1,5 hektára bude nájomca platiť symbolické jedno euro ročne. Na oplátku tam zväz vybuduje futbalové ihrisko s umelou trávou. Rozpočet na projekt je pol milióna eur.

Na realizáciu majú rok a pol

Viceprezident SFZ Richard Havrilla pre KOŠICE:DNES uviedol, že začínajú pracovať na projektovej dokumentácii pre stavebné povolenie. Práce musia byť ukončené najneskôr do konca roka 2019. Presnú formu a dostupnosť parkovania majú podľa slov Havrillu dohodnúť na ďalších poradách s pracovníkmi mesta. 

„Ich výsledkom by mala byť zmluva medzi mestom Košice a SFZ, ktorá nám umožní výstavbu a prevádzku ihriska,“ uviedol.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Parkovisko si presadilo mesto

Vybudovanie ihriska a parkoviska podporila aj mestská poslankyňa Iveta Kijevská. Tá zastupovala občanov Čordákovej ulice pri riešení problému parkovania v areáli škôl. Ako riešenie nedostatku parkovacích miest na Čordákovej ulici navrhla mestu - vlastníkovi pozemku, aby nevyužívanú plochu ihriska pretvorili na parkovisko. „Návrh na jeho vytvorenie vedenie mesta podporilo a zapracovalo ho do materiálu k vybudovaniu športového ihriska,“ uviedla poslankyňa. 

Na KVP o zámere nevedeli

Starosta mestskej časti Alfonz Halenár hovorí, že so zámerom mesta prenajať plochu ihriska neboli oboznámení. Podľa jeho vyjadrenia patria predmetné pozemky mestu a mestská časť o jeho prípadnom prenájme rozhodovať nemôže.

„I keď ide o výlučne mestský pozemok, ovplyvní to život ľudí. Mesto mohlo dať mestskej časti KVP vedieť o ich zámere,“ uviedol.

Doplnil, že otázka využívania vybudovaného parkoviska aj v noci bude pravdepodobne predmetom až budúcich rozhovorov s nájomcom.

Záväzky Slovenského futbalového zväzu
- vykonávať údržbu ihriska na vlastné náklady v celom rozsahu
- po skončení nájmu previesť majetok na mesto Košice za 1 euro
- vybudovať parkovacie státia na ploche nefunkčného basketbalového ihriska 
- umožniť využívanie futbalového ihriska pre žiakov základných škôl 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím