13.08.19

Z bývalých toaliet je smetisko

foto: Iveta Vaculová
Hunyadiová
Zdieľať článok:

Pri hoteli Centrum na Južnej triede kedysi fungovali podzemné verejné toalety. Dnes sú už nefunkčné a objekt dlhé roky upadá. Zdržiavajú sa v ňom bezdomovci a hromadí odpad. 

Nevyužívané priestory sa nachádzajú v mestskej časti Juh. Podľa slov Renáty Búzovej zo sekretariátu MČ zamestnanci na Juhu pravidelne kontrolujú čistotu a poriadok. Bývalé sociálne zariadenie je však v súkromnom vlastníctve a o poriadok sa má starať majiteľ objektu. 

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

Ako uviedla Búzová, miestny úrad vlastníka vyzval, aby priestor vyčistil. Ak tak v stanovenej lehote neurobí, odstúpia vec mestu na ďalšie konanie v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia o čistote a verejnom poriadku. 

Včera síce už boli schody vypratané a vyčistené, no priestor pod schodiskom je aj naďalej plný najrôznejších odpadkov. 


Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Čítajte viac: komunalny odpad

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím