14.05.18

Z Luníka IX miznú kopy odpadu

Foto: Veronika Janušková

Na Luníku IX sa dnes objavili ťažké mechanizmy. Zahryzli sa do kôp odpadu pri blokoch na Podjavorinskej 10 a 12. 

Buldozér, nakladač a nákladiak objednalo a poslalo na rómske sídlisko mesto. Začali odstraňovať hromady smetí, ktorá sa pri takzvaných kukuriciach nakopili za celé roky. 

Upratovanie súvisí s prevzatím blokov do vlastníctva mestskej časti po tom, čo sa výrazne zlepšila platobná disciplína tamojších obyvateľov. Ide o súčasť projektu na zlepšenie bývania v tejto mestskej časti.

reklamná správa

Podľa starostu Marcela Šaňu odstraňovanie odpadu potrvá tri až štyri dni. O to, aby sa zasa na tom istom mieste znova nenakopil, sa podľa neho postará mestská časť.

„Verím, že sa nám to podarí aj pomocou kamerového systému, ktorý tam hneď po skončení odvozu smetí nainštalujeme. A budeme tvrdo vyžadovať disciplínu aj s použitím finančných sankcií pre tých, ktorí ju budú porušovať,“ sľubuje M. Šaňa. 

Dodáva, že ešte v priebehu tohto mesiaca mali zmiznúť haldy odpadu aj za Krčméryho ulicou.

Fotogaléria: Veronika Janušková

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím