16.11.17

Za jeden deň zrazili v Košiciach dvoch chodcov

foto: KRPZ

Polícia znova vyzýva chodcov, aby pri prechádzaní cez cestu neriskovali, pretože sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. 

Má na to dôvod. V pondelok totiž v Košiciach v priebehu dvoch hodín autá zrazili dvoch chodcov. Prvá nehoda sa stala po 18. hodine na riadne vyznačenom priechode na Slaneckej ulici. Prechádzala cez neho chodkyňa, ktorú zachytil vodič osobného auta. Žena utrpela ťažké zranenia.  

V ten istý deň o dve hodiny neskôr policajti vyrážali k havárii v mestskej časti Dargovských hrdinov. Podľa doterajších zistení tam náhle vstúpil na vozovku mimo priechodu pre chodcov maloletý chodec, pričom ho zachytilo prichádzajúce vozidlo. Chlapec pri zrážke utrpel ťažké zranenia. Dychové skúšky na prítomnosť alkoholu u oboch vodičov dopadli negatívne. 

Nepodliezajte zábradlie 

Polícia odporúča chodcom, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu len na miestach na to určených, nepreliezali zábradlia, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva. Zdôrazňuje, aby chodci nenosili tmavé oblečenie a označili sa reflexnými prvkami na viditeľnom mieste. 

„Príčinou mnohých dopravných nehôd s účasťou chodca je ich nedostatočná viditeľnosť. Vidieť a byť videný je naozaj veľmi dôležité, hlavne za zníženej viditeľnosti. Maličkosť, akou je reflexný pásik, môže zachrániť ľudský život. Reflexný prvok na oblečení uvidí vodič na dvesto metrov, toho istého chodca v tmavom oblečení vodič spozoruje na niekoľko desiatok metrov a už nemá veľa času reagovať,“ vysvetľuje košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Zavinia polovicu nehôd

Podľa dopravnej analýzy eviduje polícia v Košickom kraji za desať mesiacov roku 2017 celkovo 138 dopravných nehôd s účasťou chodca. Samotní chodci zavinili takmer polovicu z nich. Usmrtených bolo pri týchto nehodách 5 osôb, 36 osôb bolo ťažko zranených a 90 osôb utrpelo ľahké zranenia. Od začiatku roka do konca októbra zavinili chodci pod vplyvom alkoholu dvanásť dopravných nehôd.

 

Čítajte viac: dopravna nehoda

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím