12.02.18

Za šestnásť hodín nakorčuľoval dvesto kilometrov

foto: Veronika Janušková

Od piatka od desiatej hodiny dopoludnia až do soboty rovnakého času sa na ľadovej ploche športového areálu na Alejovej ulici konal 3. ročník nonstop 24-hodinového korčuľovania.

Snahou Košičanov bolo prekonať súčasný svetový rekord 24-hodinového korčuľovania v počte nakorčuľovanej vzdialenosti. Ten je presne 6 043 kilometrov. Druhým stanoveným cieľom bolo pokoriť slovenský rekord v počte účastníkov na ľade, ktorý je 1 610 korčuliarov. 

Obidva rekordy odolali. „Na ľadovej ploche počas 24 hodín krúžilo 824 korčuliarov, ktorí najazdili 5 491 kilometrov,“ uviedol pre KOŠICE:DNES vedúci športovo-zábavného areálu Košice-Juh Viliam Rác. 

reklamná správa

Rekordy držia Košičania  

Dodal, že svetový ani slovenský rekord nepokorili, ale ich držiteľmi sú aj naďalej Košičania. Obidva totiž vytvorili na prvom ročníku tohto podujatia. 

Potešujúce bolo, že padol individuálny slovenský rekord, ktorý doteraz držali Prešovčania. Novým držiteľom sa stal Dávid Agamyan, ktorý sám nakorčuľoval 204,314 kilometrov. Na ľade strávil 16 hodín a spravil 2 102 okruhov. 

Tento výsledok osvedčil šéf Slovenskej knihy rekordov Igor Svítok, ktorý priamo na športovisku dozeral na výkony Košičanov.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: korculovanie

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím