14.06.18

Za slušné Slovensko žije

foto: toh

Členovia a prívrženci združenia Za slušné Slovensko diskutovali v stredu večer v Kine Úsmev o politickej situácii na Slovensku a plánoch aktivistov do budúcna. 

Niektorí uvažujú aj nad aktívnym zapojením sa do politiky. „Združenie Za slušné Slovensko je zložené z ľudí, ktorí boli a sú aktívni a majú v pláne kandidovať v komunálnych voľbách,“ hovorí organizátor besedy a protestných zhromaždení po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Ján Gálik. „Sme presvedčení, že slušní ľudia patria do politiky, zároveň chceme aj očistiť povolanie politika,“ dodal. Nikto však dosiaľ oficiálne kandidatúru neohlásil. 

reklamná správa

Tí, ktorí do politiky nepôjdu, sa podľa plánov združenia budú podieľať na organizovaní predvolebných diskusií. „Budeme organizovať veľa debát s kandidátmi, kde chceme konfrontovať ľudí s hodnotami a požiadavkami, ktoré považujeme za slušné a radi by sme ich videli v politike,“ vysvetľuje J. Gálik.

Okrem plánov do budúcna sa rečníci podelili o skúsenosti s občianskym aktivizmom po vražde Jána Kuciaka. Boli medzi nimi aj aktivisti z Banskej Bystrice. „Počas protestov som mala obavy, či sa prítomní nenechajú niečím vyprovokovať a či všetko prebehne v poriadku. Nakoniec ale boli ľudia veľmi slušní,“ zhodnotila svoje pocity koordinátorka platformy Nie v našom meste v Banskej Bystrici Martina Strmeňová. Rovnaké skúsenosti mali aj košickí organizátori.

(TOH)

Čítajte aj:

Čítajte viac: protest kino usmev

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím