14.06.18

Za slušné Slovensko žije

foto: toh

Členovia a prívrženci združenia Za slušné Slovensko diskutovali v stredu večer v Kine Úsmev o politickej situácii na Slovensku a plánoch aktivistov do budúcna. 

Niektorí uvažujú aj nad aktívnym zapojením sa do politiky. „Združenie Za slušné Slovensko je zložené z ľudí, ktorí boli a sú aktívni a majú v pláne kandidovať v komunálnych voľbách,“ hovorí organizátor besedy a protestných zhromaždení po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Ján Gálik. „Sme presvedčení, že slušní ľudia patria do politiky, zároveň chceme aj očistiť povolanie politika,“ dodal. Nikto však dosiaľ oficiálne kandidatúru neohlásil. 

reklamná správa

Autogramiáda s hercami zo seriálu Oteckovia

Príďte otestovať novú FABIU a ostatné modely značky ŠKODA a stretnite svoje obľúbené hviezdy

Zistite viac

Tí, ktorí do politiky nepôjdu, sa podľa plánov združenia budú podieľať na organizovaní predvolebných diskusií. „Budeme organizovať veľa debát s kandidátmi, kde chceme konfrontovať ľudí s hodnotami a požiadavkami, ktoré považujeme za slušné a radi by sme ich videli v politike,“ vysvetľuje J. Gálik.

Okrem plánov do budúcna sa rečníci podelili o skúsenosti s občianskym aktivizmom po vražde Jána Kuciaka. Boli medzi nimi aj aktivisti z Banskej Bystrice. „Počas protestov som mala obavy, či sa prítomní nenechajú niečím vyprovokovať a či všetko prebehne v poriadku. Nakoniec ale boli ľudia veľmi slušní,“ zhodnotila svoje pocity koordinátorka platformy Nie v našom meste v Banskej Bystrici Martina Strmeňová. Rovnaké skúsenosti mali aj košickí organizátori.

(TOH)

Čítajte aj:

Čítajte viac: protest kino usmev

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím