06.12.18

Zabezpečili vianočné trhy

foto: Iveta Vaculová

V stredu večer odštartovali košické Rozprávkové Vianoce a zároveň aj vianočné trhy. Hlavnú ulicu zablokovali, aby tam nemohli jazdiť autá.

Uzávera veľkými kvetináčmi je pri bývalom Tescu, za vianočným stromčekom sú po oboch stranách Hlavnej uložené betónové panely. Podľa mapky, ktorú uverejnili hasiči na sociálnej sieti, uzavretá bude Františkánska, Biela a Poštová ulica.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Mesto Košice tiež zabezpečilo operatívnu kontrolu protipožiarnych opatrení v predajných stánkoch. „Odporučili sme všetkým nájomcom a vlastníkom stánkov zvýšenú opatrnosť pri obsluhe tepelných spotrebičov, najmä pri práci s otvoreným ohňom a pri výmene tlakových nádob. Prenajímatelia a vlastníci majú povinnosť preškoliť svojich zamestnancov, čo sa týka požiarnej ochrany. Odporučili sme im tiež, aby v každom stánku bol hasiaci prístroj,“ povedal pre KOŠICE:DNES okresný riaditeľ košických hasičov Tomáš Berzetei.

Pri bývalom Tescu postavili ťažké kvetináče, aby zabránili vjazdu áut. Napriek tomu pomedzi ne auto bezpečne prešlo. foto: Iveta Vaculová
Pri bývalom Tescu postavili ťažké kvetináče, aby zabránili vjazdu áut. Napriek tomu pomedzi ne auto bezpečne prešlo. foto: Iveta Vaculová

Hasiči zároveň zabezpečili dva hasiace prístroje do stánku s primátorským punčom, ďalšie dva sú pri pódiu a päť je ich rozmiestnených na Hlavnej ulici.

reklamná správa

(JV)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím