28.09.18

Začala sa Noc výskumníkov

foto: Iveta Vaculová

V obchodnom centre Atrium Optima sa v piatok začalo celoeurópske podujatie Noc výskumníkov. Pripravených je 81 stánkov, v ktorých sa záujemcovia okrem iného dozvedia aj to, prečo nie sme všetci rovnakí, ako sa dá vyrobiť zmrzlina za pár sekúnd, prečo dokáže ísť vlak, ktorý nemá kolesá, rýchlosťou 600 km/h. Sami si budú môcť vyrobiť žabí sliz či skúsiť na vlastnej koži odvrátiť útok sociálneho inžiniera. 

Od 9. až do 21. hodiny budú na zvedavé otázky odpovedať vyučujúci i študenti z Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Prešovskej univerzity v Prešove, výskumných ústavov Slovenskej akadémie vied, Žilinskej univerzity a Univerzity Komenského v Bratislave.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Nechýbajú ani živé zvieratá, ako hady, šváby ale aj mikroorganizmy či laktobacily. Naučíte sa, ako dávať prvú pomoc, či ako si „vychovať“ mäsožravú rastlinu.

Vstup na podujatie je pre všetkých návštevníkov voľný.


Foto: Iveta Vaculová 

Objavte v sebe výskumníka, začína sa festival vedy a inovácií

Viac k téme

27.09.18
Objavte v sebe výskumníka, začína sa festival vedy a inovácií

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím