21.08.20

Začali platiť nové obmedzenia pri návrate z Chorvátska

ilustračné foto: TASR
 

Ďalší rekord nakazených

Chorvátsko zaznamenalo rekordne vysoký počet 265 denných prípadov nákazy koronavírusom, čo sa vzhľadom na turistickú sezónu očakávalo. V piatok to oznámil celonárodný štáb pre pandémiu. Zároveň vyzval mladých ľudí, ktorí sa nachádzali vo vysoko rizikových situáciách, aby sa vyhýbali kontaktom s ostatnými ľuďmi. Informácie priniesla tlačová agentúra HINA.

Šéf chorvátskeho úradu verejného zdravotníctva Krunoslav Capak pripomenul, že pre nočné kluby platia určité opatrenia a že situácia sa tam vyvíja dobrým smerom, ale niektorí „vynaliezaví ľudia si našli náhradu“.

Capak povedal, že nie je dobré, keď sa mládež premiestňuje z klubov do barov a reštaurácií, ktoré majú dovolené fungovať dlhšie. Sú tiež prípady, keď sa svadobné hostiny premiestňujú z Dalmácie do Hercegoviny.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Celonárodný štáb pre pandémiu sa preto zíde s miestnymi štábmi v pondelok 24. augusta, aby spoločne prijali opatrenia, ktoré budú platiť lokálne a obmedzia prevádzkové hodiny niektorých zariadení a znížia počet účastníkov na stretnutiach.

Capak uviedol, že celonárodný štáb našiel dobrú rovnováhu medzi otváraním sezóny a ochranou zdravia ľudí. Je presvedčený, že opatrenia sú dobré a väčšina turistov sa cíti bezpečne. Capak zároveň dúfa, že sezóna bude ešte niekoľko dní alebo týždňov pokračovať.

Takisto vyjadril nádej, že v Chorvátsku nevznikne riziko takej krízy, aká je v Srbsku. Podľa neho sa situácia zlepší do piatich až desiatich dní.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím