24.09.20

Záchranná služba Košice bude mať staronového riaditeľa

Foto: Veronika Janušková

Koncom mája tohto roku vymenoval minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) za nového riaditeľa Záchrannej služby Košice Bystríka Muchu na dobu určitú, do riadneho výberového konania.

Hlavným dôvodom v tom čase boli hlavne zlé hospodárske výsledky organizácie. 

Riadne výberové konanie na miesto riaditeľa prebehlo 11. septembra a v pondelok (21. 9.) ministerstvo ohlásilo výsledky. Riaditeľom záchranky sa chceli stať dvaja uchádzači, Mária Koránova a doteraz poverený riaditeľ Bystrík Mucha, ktorí sa v stanovenom termíne prihlásili a zároveň splnili všetky predpoklady a požiadavky zriaďovateľa.

reklamná správa
 

„V rámci záverečného hodnotenia výberového konania výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov výberového konania (projekty stratégie rozvoja organizácie a odpovede uchádzačov na otázky jednotlivých členov výberovej komisie) pridelením bodov na individuálnych hodnotiacich hárkoch a na základe sumárneho súčtu bodov určila výsledok výberového konania,“ píše sa na stránke ministerstva zdravotníctva.

Členmi výberovej komisie boli Vanda Tuchyňová, Stanislav Harviš, Adam Marek a Radoslav Krupa. Pracovali pod vedením predsedu Mariána Kolníka. Tí rozhodli, že víťazom sa stal Bystrík Mucha, ktorý za predložený projekt a pohovor s členmi komisie získal 172 bodov z možných 200 (protikandidátka dosiahla 59).

reklamná správa
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím