12.05.18

Začínajú sa Dni Terasy. Na čo sa môžete tešiť?

foto: Veronika Janušková

Mestská časť Košice-Západ aj tento rok prichystala pre Košičanov festival plný športu, súťaží či oceňovania osobností. Už 12. mája odštartuje podujatie najväčšieho košického sídliska - Dni Terasy. 

Mestská časť počas deviatich dní pripravila zaujímavý program, ktorý začne už túto sobotu večerným premietaním filmu Čiara v Zuzkinom parku o 21. hodine. 

Nedeľa - 13. mája
Pre priaznivcov basketbalu je v nedeľu od 8. do 18. hodiny pred obchodným centrom Galéria naplánovaný prestížny medzinárodný turnaj v street basketbale tých najlepších 3x3 Central Europe Tour. Víťazi postúpia na európsky šampionát World tour do Prahy. 

Utorok - 15. mája
MČ Západ už tradične v rámci osláv v Zuzkinom parku o 15. hodine odovzdá výročné ocenenia pre osobnosti a kolektívy, ktoré sa výraznou mierou pričinili o zviditeľnenie Terasy. 

Streda - 16. mája
Milovníci ľudovej hudby sa v stredu od 16. hodiny v Zuzkinom parku môžu tešiť na Folklórny súbor Čarnica, ktorý odhalí čo-to zo svojej histórie i súčasnosti pri príležitosti 60. výročia založenia súboru.

17. - 19. mája 
Druhá polovica týždňa, od štvrtka do soboty, bude patriť pivnému festivalu, počas ktorého návštevníci môžu ochutnať viac ako 50 druhov pív. O zábavu sa postará množstvo kapiel. Roztancuje vás funky skupina Jeno´s Brothers, kultový Kabát revival či legendárny Drišľak. Deti zabavia tematické tvorivé workshopy, tradičné atrakcie a nafukovadlá a hudobný projekt Slovenské detské pesničky s kúzelníkom Gabim. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Počas víkendových dní sa medzi paneláky prenesie atmosféra dediny, keď na celej ploche Zuzkinho parku bude pobehovať množstvo domácich a hospodárskych zvierat, agro-mechanizmy, pilčíci, ktorí predvedú prácu v lese. Záver tohtoročných Dní Terasy bude patriť populárnemu Zábavnému kynologickému popoludniu. V nedeľu 20. mája od 14. hodiny sa lúka nad poliklinikou Terasa zaplní štvornohými miláčikmi s množstvom ukážok a disciplín so psíkmi a ich cvičiteľmi. 

Kompletný program festivalu môžete nájsť na www.kosicezapad.sk 


(JH)

Čítajte viac: terasa podujatia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím