11.02.19

Zahladzovali stopy po drogách?

foto: Veronika Janušková

Nový pracovný týždeň začali včera skoro ráno košickí hasiči naozaj zostra. Museli totiž likvidovať plamene šľahajúce z Forda Kuga na Hlinkovej ulici. 

„Požiar bol nahlásený krátko pred štvrtou. Na miesto hneď vyrazili dve autá s ôsmimi hasičmi. Pre silné zadymenie museli zasahovať s dýchacími prístrojmi,“ opísal nám zásah hasičský operačný dôstojník. 

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS. Kde ich nájdem?

Zistite viac

Úmyselný požiar

Plamene úplne zničili prednú časť Forda vrátane interiéru. Poškodili aj zadnú časť pred ním stojacej dodávky značky Peugeot Partner. Celkovú škodu hasiči odhadli na 11-tisíc eur. 

Keďže viaceré na mieste zistené stopy a okolnosti svedčili, že Ford ktosi zapálil úmyselne, prípad hneď prevzali muži zákona. „Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Bližšie okolnosti a presná príčina vzniku požiaru sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ informovala nás košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

Dotiahli ho policajti

Od obyvateľov bloku na Hlinovej 35 sme sa dozvedeli, že spomínaný Ford stál na mieste už vyše týždňa. Dokonca nemal ani tabuľky s evidenčným číslom. Vozidlo si niekoľkokrát prezerali aj mestskí policajti. „Na miesto ho podľa našich informácií dotiahli príslušníci Policajného zboru v súvislosti s riešením trestnej činnosti. Okrem toho, že na ňom neboli tabuľky s evidenčným číslom, nemal platnú ani technickú a emisnú kontrolu,“ povedal nám Róbert Juhászi z košickej mestskej polície.

Oheň úplne zničil prednú časť zapáleného vozidla Majiteľ tohto Peugeota mal smolu, keď zaparkoval pred Fordom. Foto: Veronika Janušková
Oheň úplne zničil prednú časť zapáleného vozidla. Majiteľ tohto Peugeota mal smolu, keď zaparkoval pred Fordom. Foto: Veronika Janušková

Drogové pozadie

Podľa zdroja z prostredia orgánov činných v trestnom konaní má podpálený Ford byť práve tým vozidlom, ktoré 29. januára zastavili kriminalisti na výjazde zo Sídliska Ťahanovce neďaleko hypermarketu Tesco. Akcia v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou vtedy vzbudila záujem verejnosti, pretože kriminalisti v kuklách priamo na mieste vytiahli z Forda muža a ženu a na ceste prehľadávali vozidlo. Či s ňou má súvis aj včerajší požiar, to musí potvrdiť policajné vyšetrovanie.


Foto: Veronika Janušková 


Štvrté tohtoročné zapálené auto
Včerajší požiar Forda Kuga bol už štvrtým tohtoročným prípadom úmyselne zapáleného auta v Košiciach. Začiatkom roka ktosi zapálil na Užhorodskej ulici BMW X4. Po ňom nasledoval Ford Focus, ktorý horel na ulici Pod šiancom. V piatok zasa na Buzuluckej ulici vyšľahli po zásahu neznámeho podpaľača plamene z vozidla Hyundai Elantra. Sálavé teplo poškodilo aj vedľa stojacu Škodu Octavia.
(FER)

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím