13.08.19

Zákrok polície vyvolal vášne

zdroj: fb KRPZ

 AKTUALIZOVANÉ 

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na svojej facebookovej stránke dnes reagovalo na zverejnené video. Je na ňom vidno skupinu Rómov a policajný zásah, ku ktorému došlo na benzínke v Šaci v pondelok nadránom.

Podľa polície sa vo vonkajších priestoroch čerpacej stanice nachádzala hlučná skupina osôb, ktorá si hlasno púšťala hudbu z reproduktora a popíjala alkoholické nápoje. 

reklamná správa

Najpestrejšia jesenná ponuka v Moris Slovakia!

Využite limitovanú ponuku skladových modelov Audi s bonusom až do 38%.

Zistite viac

„Policajná hliadka upozornila prítomné osoby na hlučnosť a tiež na to, že požívanie alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach je zakázané, takže sa dopúšťajú protiprávneho konania. Prítomní boli zjavne pod vplyvom alkoholických nápojov, správali sa agresívne a hlasno vykrikovali, že nerobia nič zlé,“ opisuje situáciu polícia. Ako sa uvádza vo vysvetlení, u 34-ročného Košičana sa agresivita stupňovala.

 

„Vzhľadom na to, že muž neuposlúchol žiadne výzvy policajta, bolo rozhodnuté o jeho zaistení, pri ktorom kládol aktívny odpor. Nakoniec však sám nasadol do služobného vozidla, kde sa správal naďalej agresívne. Počas služobného zákroku sa podozrivý celý čas vyhrážal policajtovi, ktorý voči nemu zakročil, že ho dá vyhodiť z polície,“ uvádza polícia a zdôrazňuje, že donucovacie prostriedky použili policajti až po opakovanom upozornení. Po príchode ďalších hliadok sa podľa KR PZ Košice situácia upokojila.

Muža podozrivého zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku, ktorý mal v dychu 1,27 promile alkoholu, umiestnili do cely policajného zaistenia a po zadokumentovaní priestupku ho nezraneného prepustili na slobodu.

Pokojný protest
Na zverejnené video podľa viacerých internetových stránok, ktoré opísali zákrok polície ako neadekvátny a príliš tvrdý, reagovali Rómovia i príslušníci majoritnej časti spoločnosti. Údajne sa ich po niekoľkých hodinách od zákroku zišli na mieste asi štyri stovky. Účasťou na proteste mali vyjadriť znepokojenie z neprimeraných zásahov miestnej polície. 

 

reklamná správa

Čítajte viac: policia kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím