12.01.18

Zapečatené podania nemá kto skontrolovať

foto: Veronika Janušková

Oznámenie o majetkových pomeroch odovzdali v stanovenom čase všetci poslanci Košického samosprávneho kraja (KSK).

Poslanecký sľub zložili vlani 4. decembra a odvtedy im plynula tridsaťdňová lehota na podanie tohto tlačiva.

„Všetky podania sú zapečatené a uložené, zatiaľ ich nemal kto prevziať a posúdiť, pretože nebola vytvorená komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov pre piate volebné obdobie,“ informovala Zuzana Bobriková, hovorkyňa KSK. Doplnila, že až po jej vytvorení, zvolení členov a predsedu budú môcť obsah podaní posúdiť.

Všetci zvolení krajskí poslanci odovzdali oznámenie o majetkových pomeroch.  Foto: Veronika Janušková
Všetci zvolení krajskí poslanci odovzdali oznámenie o majetkových pomeroch. Foto: Veronika Janušková

Komisia je kontrolný orgán zastupiteľstva, ktorá v prípade pochybnosti o úplnosti alebo pravdivosti oznámení môže požiadať verejného funkcionára o vysvetlenie. Mala vzniknúť na januárovom zastupiteľstve, ktoré sa napokon skončilo po necelej polhodine, pretože poslanci neschválili program rokovania. 

reklamná správa

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac

Čítajte viac: poslanci ksk

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím